Džanan Musa

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

BordoSaga2
Postovi: 195
Pridružen/a: 25 jul 2022, 23:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BordoSaga2 » 15 jun 2024, 23:56

Pa i ovih 30% talenta od Muse što mu neko dade je previše, čak bih rekao i nezasluženo prevelik kompliment.

Avatar
Tekashi
Postovi: 16360
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tekashi » 16 jun 2024, 02:35



Ovo su bili dani!

dzemil
Postovi: 246
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la dzemil » 16 jun 2024, 07:51

Tekashi je napisao/la:
16 jun 2024, 02:35


Ovo su bili dani!
Vjerovatno će Musa ostvariti jednu od najboljih karijera u Bh košarci, ali ima tu dosta hype od strane obožavatelja koji je granici lovačkih priča. Treba smanjit doživljaj. Ali sumnajm da će ostvarivanje te košarkaške karijere imati veći neki poseban značaj i donijeti mu poštovanje izvan lokalne zajednice i forumskih i novinarskih upisa glorifikacije i favoriziranja po portalima.

Slažem se sa ovim napisima o Atiću. Šteta što je jedan veliki potencijal i talenat upropašten i neiskorišten zahvaljujući vlastitom ludilu.

Isto tako je šteta što jedan Juka nije uspio i sumnjam da će uspjeti da se izbrusi i da prirodnu snagu od Boga pretvori u košarkaški ples. Fali mu taj final touch koji bi ga odvojio od polu balvana u neki fini porizvod za kućnu upotrenu.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4847
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 16 jun 2024, 08:26

Atic nije ni blizu Musinog talenta nit je kad bio. Onakvih po Europi svake godine na izvoz. Druga stvar sto smo mi tarabe u sportu pa nam on definicija bog zna kakvog talenta.

Sport90
Postovi: 1226
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Sport90 » 17 jun 2024, 14:23

lumani je napisao/la:
15 jun 2024, 22:53
VensanKasel je napisao/la:
15 jun 2024, 22:35
lumani je napisao/la:
15 jun 2024, 20:01


Atic po talentu nije 30% od Muse...

1.Musa
2.Teletovic
3.Nihad

To je lista talenata u zadnjih 15 godina.


Lista radnika,

1.Musa
2.Nihad
3.Nurkic

Talenti koji su mogli/trebali vise

Atic
Gegic
Hukic
Opacak
Znamo da voliš Musu najviše i da Atića ne voliš , ali odvadi malo ... Čuj nije ni 30% talenta , pa zašto onda Grci 2015 godine platiše milion i po maraka Sparsima ?

Veći je Nihad radnik od Muse , a Juka talenat .
Ja volim svakog naseg igraca ;) ja pricam realno ima nekih 6 godina :mrgreen: Koga zanima AEK :?: a nekoga zanima sta je napravio tamo...Musa je donio zlato u BIH ,to se nece ponoviti dugo ,dugo....Juka talenat :kafa: Pametan igrac koji zna tijelo uvaliti.
jedno je talenat, a sasvim drugo sta je neko postigao. ono sto je Musa postigao sa svojih 25-26 godina je nadmasilo daleko svakog naseg igraca od rata pa na ovamo - i mirzu i sve ostale igrace (dalo bi se raspravljati je nurka nadmasio ipak je on 10 godina startni centar u NBA), ali pogledaj snimke Atica iz juniorski dana i shvatices kolikav je talenat tu lezao, i koliko je nerad, nedisciplina i losa glava dovelo do toga da samo ostane na tom talenat, a ne vrhunski proizvod i sampion kakav je Musa.

lumani
Postovi: 14965
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 17 jun 2024, 20:30

Sport90 je napisao/la:
17 jun 2024, 14:23
lumani je napisao/la:
15 jun 2024, 22:53
VensanKasel je napisao/la:
15 jun 2024, 22:35


Znamo da voliš Musu najviše i da Atića ne voliš , ali odvadi malo ... Čuj nije ni 30% talenta , pa zašto onda Grci 2015 godine platiše milion i po maraka Sparsima ?

Veći je Nihad radnik od Muse , a Juka talenat .
Ja volim svakog naseg igraca ;) ja pricam realno ima nekih 6 godina :mrgreen: Koga zanima AEK :?: a nekoga zanima sta je napravio tamo...Musa je donio zlato u BIH ,to se nece ponoviti dugo ,dugo....Juka talenat :kafa: Pametan igrac koji zna tijelo uvaliti.
jedno je talenat, a sasvim drugo sta je neko postigao. ono sto je Musa postigao sa svojih 25-26 godina je nadmasilo daleko svakog naseg igraca od rata pa na ovamo - i mirzu i sve ostale igrace (dalo bi se raspravljati je nurka nadmasio ipak je on 10 godina startni centar u NBA), ali pogledaj snimke Atica iz juniorski dana i shvatices kolikav je talenat tu lezao, i koliko je nerad, nedisciplina i losa glava dovelo do toga da samo ostane na tom talenat, a ne vrhunski proizvod i sampion kakav je Musa.
Normalno da Sam ga gledao u Juniorima ;) Ali sama rijec Juniori govorim sve....tu su mnogi bili dobri..Pocnimo od prvog Profesionalog ugovora pa dalje :?: tu se gleda Talenat i razvoj :thumbup:

Sport90
Postovi: 1226
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Sport90 » 17 jun 2024, 21:06

lumani je napisao/la:
17 jun 2024, 20:30
Sport90 je napisao/la:
17 jun 2024, 14:23
lumani je napisao/la:
15 jun 2024, 22:53


Ja volim svakog naseg igraca ;) ja pricam realno ima nekih 6 godina :mrgreen: Koga zanima AEK :?: a nekoga zanima sta je napravio tamo...Musa je donio zlato u BIH ,to se nece ponoviti dugo ,dugo....Juka talenat :kafa: Pametan igrac koji zna tijelo uvaliti.
jedno je talenat, a sasvim drugo sta je neko postigao. ono sto je Musa postigao sa svojih 25-26 godina je nadmasilo daleko svakog naseg igraca od rata pa na ovamo - i mirzu i sve ostale igrace (dalo bi se raspravljati je nurka nadmasio ipak je on 10 godina startni centar u NBA), ali pogledaj snimke Atica iz juniorski dana i shvatices kolikav je talenat tu lezao, i koliko je nerad, nedisciplina i losa glava dovelo do toga da samo ostane na tom talenat, a ne vrhunski proizvod i sampion kakav je Musa.
Normalno da Sam ga gledao u Juniorima ;) Ali sama rijec Juniori govorim sve....tu su mnogi bili dobri..Pocnimo od prvog Profesionalog ugovora pa dalje :?: tu se gleda Talenat i razvoj :thumbup:
Pa kad u juniorima izgledas dobro i bolji si od svoje raje to znaci da imas talent i da si vise talentiran od ostalih, a onda dolazi rad kojim taj talenat trebas izbrusiti. A Edin je bas posjedovao ogroman talenat i puno je odskakao od svoje generacije u godinama 16-18. A sto je on iugledao lose od šotpisa prvog ugovora je mozda to sto je sa 18 godina potpisao ogroman ugovor (milionski iznos), i nije se znao nositi sa tim.

BIHpatriota
Postovi: 2551
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BIHpatriota » 17 jun 2024, 23:20

Po toj logici Atic bi trebao biti talentiraniji od Jokica, koji je bio manje "zvucno ime" u juniorima. Znaci Atic je po toj logici bio level talenta za jedno petostrukog MVP nba, osvajaca dva tri prstena i MVPF.

Uozbiljite se. Neko ranije dosegne limit neko kasnije. Znam masu juniora koji su bili dominatni a kasnije nisu napredovali za 10% u seniorima a trenirali su mukotrpno. Onaj Srbijanac Miskovic MVp U18, pa u seniorima nista nije mogao a djelovao je da ima fizicke predispozije za dobru karijeru.

Dominacija u juniorima ne znaci apsolutno cist talent.

dzemil
Postovi: 246
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la dzemil » 18 jun 2024, 08:12

Prvo se treba postaviti pitanje šta je talenat, ali onako bukvalno na prvu kada se generacijski izdvajaš od ostalih svojim sposobnostima. Imamo toga i kroz obično školovanje, učenici generacije itd.
E sad, ako netko očekuje da taj junir koji se izdvaja od ostalih među svojim vršnjacima i generacijom bude to odmah isto i među seniorima, onda je to malo problem. Oni koji u kratkom roku počnu pokazivati svoju nadarenost i među seniorima, onda je to super talenat a takvi su rijetki. Imamo primjer Luke koji se može svrstati u tu kategoriju.

Avatar
donDondon
Postovi: 3919
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la donDondon » 18 jun 2024, 08:56

jel moguce da neko stavlja u istu recenicu jednog od najboljih igraca evrope i Atica,Gegica ...
ili tog najboljeg igraca Evrope sa Nurkicem koji skoro pa gotovo cijelu karijeru igra u NBA i to vecinu karijere startni centar.
e sad porditi Musu i Teletovica tu je negdje,ono sto Musi fali jeste kontinuitet,jedna dvije dobre sezone sigurno ne mogu odmah da ga stave u istu ravan sa Teletovicem
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Raonffa
Postovi: 26335
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 18 jun 2024, 16:29

Za sada je sigurno da se Rudy oprostio i da će Hezonja otići? Šta je sa ostalim i do kada Musi važi ugovor opšte?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DamirT
Postovi: 15813
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la DamirT » 18 jun 2024, 16:30

Raonffa je napisao/la:
18 jun 2024, 16:29
Za sada je sigurno da se Rudy oprostio i da će Hezonja otići? Šta je sa ostalim i do kada Musi važi ugovor opšte?
Rekose na Sport klubu kad je igrao Real da Tavares i Musa produzuju ugovor.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26335
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 18 jun 2024, 16:33

Ma vjerujem da će produžiti, bio bi budala da to ne uradi. Trebaju njemu još barem dvije sezone kontinuiteta u Realu pa da proba (ako već želi i ako ga neko želi) otići opet u NBA da uzme malo jaču lovu.

Ako će gledati karijeru onda Real do god ga žele i to je to :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

mercurial
Postovi: 1013
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la mercurial » 18 jun 2024, 16:35

Koga je Real doveo vec: Ibaku ?

filip13
Postovi: 38419
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 18 jun 2024, 16:40

mercurial je napisao/la:
18 jun 2024, 16:35
Koga je Real doveo vec: Ibaku ?
izgleda da to za Ibaku još nije sigurno

Avatar
L-Train
Postovi: 18840
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 18 jun 2024, 16:51

Raonffa je napisao/la:
18 jun 2024, 16:29
Za sada je sigurno da se Rudy oprostio i da će Hezonja otići? Šta je sa ostalim i do kada Musi važi ugovor opšte?
Pa Hezonja izgleda produzuje ugovor,Bog te pito sta se tu sve izdesavalo :mrgreen:
Rudy penzija,a koliko sam upratio Causer i Chacho su isto blizu odlaska.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26335
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 18 jun 2024, 16:53

L-Train je napisao/la:
18 jun 2024, 16:51
Raonffa je napisao/la:
18 jun 2024, 16:29
Za sada je sigurno da se Rudy oprostio i da će Hezonja otići? Šta je sa ostalim i do kada Musi važi ugovor opšte?
Pa Hezonja izgleda produzuje ugovor,Bog te pito sta se tu sve izdesavalo :mrgreen:
Rudy penzija,a koliko sam upratio Causer i Chacho su isto blizu odlaska.
Pa yebote, neki dan su svi objavili da je već potpisao za Barcu :urnebes: Onda sam jučer prekjučer čitao da bi mogao i u NBA jer mu nude više para od Barcelone... Žešći cirkus :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
L-Train
Postovi: 18840
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 18 jun 2024, 17:00

Raonffa je napisao/la:
18 jun 2024, 16:53
L-Train je napisao/la:
18 jun 2024, 16:51
Raonffa je napisao/la:
18 jun 2024, 16:29
Za sada je sigurno da se Rudy oprostio i da će Hezonja otići? Šta je sa ostalim i do kada Musi važi ugovor opšte?
Pa Hezonja izgleda produzuje ugovor,Bog te pito sta se tu sve izdesavalo :mrgreen:
Rudy penzija,a koliko sam upratio Causer i Chacho su isto blizu odlaska.
Pa yebote, neki dan su svi objavili da je već potpisao za Barcu :urnebes: Onda sam jučer prekjučer čitao da bi mogao i u NBA jer mu nude više para od Barcelone... Žešći cirkus :mrgreen:
Barca odustala nakon njegove izjave poslije finala,a spanjolski mediji su prenijeli da je valjda imao predugovor s Barcom.Mada ni malo mi nije jasno kako je Real presao preko toga,ok sve,biznis,profesionalizam,nema emocija bla bla,al u evropi se ove stvari drugacije gledaju nego li u americi.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
DamirT
Postovi: 15813
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la DamirT » 18 jun 2024, 17:26

L-Train je napisao/la:
18 jun 2024, 17:00
Raonffa je napisao/la:
18 jun 2024, 16:53
L-Train je napisao/la:
18 jun 2024, 16:51


Pa Hezonja izgleda produzuje ugovor,Bog te pito sta se tu sve izdesavalo :mrgreen:
Rudy penzija,a koliko sam upratio Causer i Chacho su isto blizu odlaska.
Pa yebote, neki dan su svi objavili da je već potpisao za Barcu :urnebes: Onda sam jučer prekjučer čitao da bi mogao i u NBA jer mu nude više para od Barcelone... Žešći cirkus :mrgreen:
Barca odustala nakon njegove izjave poslije finala,a spanjolski mediji su prenijeli da je valjda imao predugovor s Barcom.Mada ni malo mi nije jasno kako je Real presao preko toga,ok sve,biznis,profesionalizam,nema emocija bla bla,al u evropi se ove stvari drugacije gledaju nego li u americi.
Presli radi Pereza. Realno bezveze igrac, sto se kaze stetocina. Glavni krivac zbog gubitka EL...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26335
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 18 jun 2024, 17:38

L-Train je napisao/la:
18 jun 2024, 17:00
Raonffa je napisao/la:
18 jun 2024, 16:53
L-Train je napisao/la:
18 jun 2024, 16:51


Pa Hezonja izgleda produzuje ugovor,Bog te pito sta se tu sve izdesavalo :mrgreen:
Rudy penzija,a koliko sam upratio Causer i Chacho su isto blizu odlaska.
Pa yebote, neki dan su svi objavili da je već potpisao za Barcu :urnebes: Onda sam jučer prekjučer čitao da bi mogao i u NBA jer mu nude više para od Barcelone... Žešći cirkus :mrgreen:
Barca odustala nakon njegove izjave poslije finala,a spanjolski mediji su prenijeli da je valjda imao predugovor s Barcom.Mada ni malo mi nije jasno kako je Real presao preko toga,ok sve,biznis,profesionalizam,nema emocija bla bla,al u evropi se ove stvari drugacije gledaju nego li u americi.
Čudna situacija skroz, mada od njega me ništa ne čudi jer je budala ali eto meni bi bilo drago da ostane u Realu :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.