Premijer liga 2023/2024

Avatar
Jadnimi
Postovi: 1548
Pridružen/a: 02 mar 2019, 13:19
Kontakt:

Re: Premijer liga 2023/2024

Post Postao/la Jadnimi » 13 jun 2024, 18:19

Mahmurluk je napisao/la:
13 jun 2024, 09:49
Jadnimi je napisao/la:
13 jun 2024, 08:37
Mahmurluk je napisao/la:
13 jun 2024, 07:54


Nije to taj klub druže, ovo što si ti citirao je ugašeno i više ne postoji. Prevara Korkarića i tada Smaje Karačića je prošla ispod tepiha kada je ORK Bosna samo nastavila igrati u Premijer ligi BiH iako su promjenili sve "zvanične parametre" poslovanja :)

Mogu li ja napraviti firmu Applle sa dva LL i govoriti da sam Apple?
Meni je u srcu i glavi USD Bosna, sa svim sekcijama/klubovima a to što su poratni lopovi/paraziti uradili, pokusavam zanemariti, kao sto ne želim prihvatiti da KK Bosna (u ovom slucaju RK Bosna) sa svim privjescima u imenu, nije pravni naslijednik, jer boli me što nam se sitematski pokušava obrisati istorija u sportu kao i u ostalom. Paraziti će nestati Bosna će opstati.
Izvini zbog digresije,ali jbg tako se osjećam.
Niko druže ne osporava to, voli ti o poštuj ORK Bosna ako je član USD Bosna uopšte, ja samo kažem da se kititi tuđim perjem ne može. Koliko znam RK Bosna i nije ostala u nekim velikim dugovorima cca 300.000 KM. (https://www.nezavisne.com/sport/rukomet ... usu/195932) Zašto Korkarić i Malagić nisu iskoristili godine rovarenja po prvoj ligi pa riješili i taj dug od 300.000 KM, vjerujem da se moglo, i onda fino nastavili sa nule kao najtrofejniji rukometni klub u državi (poslijeratni).

Ne hajmo mi otvoriti novi klub, ostaviti dugovanja na starom a preuzeti titule i pehare i sve što je dobro u novi klub. E pa ne ide jarane. Uostalom sve te zasluge su ostale u USD Bosna ali ne i u ORK Bosna.

Zašto se onda FK Željezničar ne preregistruje u OFK Željezničar, i nastavi kao ORK Bosna u Premijer ligi BiH kako je to uradila ORK Bosna, nego se godinama bore sa dugovima i ostalim zajebancijama. Ovo je naopaka država sa naopakim ljudima kojima sve može stati u kapu.

ORK Bosna nije isto što i RK Bosna i nikada neće biti baš kao ni što "potencijalni" OFK Željezničar nikada neće biti FK Željezničar, ma kako to neko htio :)
300.000 je mala cifra za KS, da se radilo iole pametno i pošteno to bi davno bilo gotovo. Problem je što za razliku od normalnog doba i normalnih sredina, ovdje paraziti ulaze u sport ne da ulože/daju/pomognu već da uzmu po bilo koju cijenu.

Avatar
EastwichTown
Postovi: 435
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Premijer liga 2023/2024

Post Postao/la EastwichTown » 13 jun 2024, 19:45

Budžet RK Bosne 2011. iznosio 2.200.000 KM , a nakon 10 i kusur godina umjesto da napredujemo i da neki klub ima i veći budžet mi nazadujemo , klubovi preživljavaju možda sa 200-300 hiljada , nije ni čudo što nam se kvalitet lige i igrača srozao .

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.