Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16712
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 05 jun 2024, 15:40

Mozda Nole ipak zaigra i na Wimbldonu, operqcija je vec prosla i kazu oporavak do 3 sedmice , tako da vidjecemo mozda i zaigra na Wimbldonu, vjerovatno se iz toga i povukao i odlicio na OP da ima sansu za wimbldon

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2409
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 05 jun 2024, 15:41

Ovaj matchup koji se sinoć igrao (Alcaraz-Tsitsipas) podsjeća malo na Nadal-Federer dok Federer nije promijenio reket (glavu) i samu kvalitetu bekhenda gdje ga je Nadal tradicionalno bušio po bekhendu topspinom. Federer doduše i sa takvim osjetnim nedostatkom je bilježio uspjehe protiv Nadala jer je ipak Federer.

Ja mislim da je ovdje već sad i mentalne prirode što se Tsitsipasa tiče. Zna da nema rješenja i da je inferioran u razmjenama i da mu muže Carlos targetirati bh kad god hoće. Sinoć je odigrao i dobro ali opet nedovoljno da i set uzme. Alcaraz je odradio prvi set jako dobro, drugi i treći po meni pasivno gdje je trošio onoliko energije koliko mu je trebalo da završi meč. U tiebreaku drugog seta ubrzao i to je to. Servis je baš slušao prva dva seta, visok procenat prvog dosta olakšava posao kad je Tsitsipas na returnu.

Alcaraz za razliku od prošle godine igra u svakom meču onoliko koliko mu treba i svakog protivnika je rutinski riješio bez nekih većih problema osim belaja sa De Jongom. Čak mi je postalo dosadno i gledati kad povede jer upali neki safemode gdje samo vraća sa baselinea i fokusira se na servis. Sinner s druge strane imao samo jednog nositelja koji je jučer počeo igrati kad je saznao da je izgubio meč. I on je isti recept koristio, minimalna potrošnja i što lakše privesti msč kraju.

Za Alcaraza znamo šta može uraditi na šljaci, pobijedio je najveće i dominirao prošle godine. Ovaj novi Sinner nije imao takav test još uvijek. Ja sam poprilično siguran ako Alcaraz isporuči svoje izdanje koje je mogao isporučiti prošle godine da on ovo uzima na podlozi gdje je odskok veći. Na IW je dokazao da na sporim podlogama bi trebao imati prednost, kao što bi Sinner morao na bržim dobijati, ali opet obojica su generacijski igrači i nikakvo iznenađenje nije ako neko nekog pobijedi bilo gdje.

Ruud mi je favorit za finale iako Zverev pokazuje jako dobar tenis. Večeras vjerujem da nikakvih problema neće imati sa DeMinaurom.

Avatar
Mogli
Postovi: 1208
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 05 jun 2024, 15:42

Jednorucni backhand treba zabraniti u skolama tenisa.

GoatNo1
Postovi: 46
Pridružen/a: 22 feb 2024, 09:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la GoatNo1 » 05 jun 2024, 16:09

CAGarfia je napisao/la:
05 jun 2024, 14:36
Imao je i Federer operaciju meniskusa nakon WB 2016 pa je poslije klepio još dvije Australije i jedan Wimbledon.

Rafi su veće šanse u avgustu da uzme zlato, što zbog idealnih uvjeta koje Pariz njemu može ponuditi u avgustu, drugo jer će doći mnogo spremniji od Novaka, treće Rafa nema mentalnu barijeru (ima zlato u obe kategorije, niko od njega ništa ne očekuje).

Teška situacija za Novakov san o Olimpijadi, pogotovo ako se uzme činjenica da vrlo vjerovatno će morati do zlata i preko Sinnera i Alcaraza.

Doduše, na zadnjoj Olimpijadi je on tu šansu propustio. Vidim postoje mitovi i legende po nekim srbijanskim portalima da će biti kompetitivan i u Los Angelesu 2028. godine.
nema sumnje da su OI noletu jako bitan turnir ali ako cemo iskreno u tenisu OI ne spadaju u najvisi rang turnira. dugo ih uopste nije bilo na olimpijskom programu. i kada su ponovo uvrstene mnogi visokorangirani igraci se nisu odazivali. ne donose poene a i kada su donosile to je bilo izmedju MM500 i M1000 turnira. ATP ih dugo nije ubrajao medju velike titule da bi ih poslije uvrstio rangirajuci ih ispod WTFa a cesto i ispod mastersa. cak su noletu mnogo bitnije nego vecini njegovih navijaca. ni jedan GOAT tenisa nije osvojio OI. dovoljno je pogledati listu olimpijskih sampiona i vidjeti da tu osim rafe i agasija nema ATG igraca ako tu ne uvrstimo i muzzu sa 3 osvojena slema. ali zato su tu mecir, masu i roset.

rejting igraca koji su izostsli sa posljednje 2 olimpijade.

2016: 3,4,6,8,10,15,16,18,19,20,24,25,26,27,29,30
5 od top10
10 od top20
16 od top30

2021: 3,6,8,9,10,14,16,17,19,20,21,22,23,27,29,30
5 od top10
10 od top20
16 od top30

ovako sta se ne moze vidjeti na slemovima ili WTFu pa ni na mastersima koji su u ostalom (sa iznimkom MCa) obavezni. s tim da OI stalno dobijaju na uticaju pa je prethodnih godina vjerovatno odaziv i ucesce najboljih bio i manji.

sto je manji sport to je vaznost OI veca. cesto je to jedina prilika sportistima da se pokazu, budu vidjeni a sa tim i sponzorisani. u fudbalu, kao najpopularnijem kolektivnom ali i sportu uopste, nemaju toliku vrijednost kao ni u tenisu koji je najpopularniji individualni sport. u basketu recimo FIBA vise vrjednuje SP nego OI i priikom pravljenja liste najboljih zemalja se rezultati sa SPa mnoze sa vecim koeficijentom nego oni sa OIa.

ja licno da sam mogao birati samo 1 turnir ove sezone za noleta bi bez mnogo razmisljanja izabrao RG i 4 CGS.

Avatar
Mogli
Postovi: 1208
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 05 jun 2024, 17:03

Hajde Mira izbaci dronfu.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14614
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la alan_kardec » 05 jun 2024, 17:54

CAGarfia je napisao/la:
05 jun 2024, 14:53
Slažem se, ja sam se prvi solidno ogriješio prema čovjeku jer sam mislio da je povreda manje prirode. Doduše kad već potežeš to pitanje, Noletovi fanovi su jednako (ako ne i gore) ismijavali Nadala da nije povrijeđen protiv Fritza na WB22 gdje su servis i bekhend totalno modifikovani bili zbog povrede, tako da.. :stop:

Kad bih ja sad počeo da navodim primjere kako su Fedexovci i Rafoljupci ovdje bukvalno godinama pljuvali i srali po Novaku, upravo na ovoj istoj temi, potrajalo bi jedno 15 dana, tako da... :nene: :yawn:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Licniznanstvenik
Postovi: 1363
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Licniznanstvenik » 05 jun 2024, 19:02

šta je ovo tebra, mrtva Sisara protiv balave kokoške... :urnebes: :urnebes: :urnebes:
je li tako šefe? tako je Miki!

GoatNo1
Postovi: 46
Pridružen/a: 22 feb 2024, 09:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la GoatNo1 » 05 jun 2024, 19:24

nadam se da pravilno tumacim, ovakva brza odluka za operaciju (pogotovo poznavajuci noletov odnos prema tome) mi nekako govori da u noletu jos ima zara i volje za najvece stvari. lako je moglo da ode i na drugu stranu i da bude sta mi sve to vise treba sada kada vec drzim sve rekorde.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2409
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 05 jun 2024, 19:44

GoatNo1 je napisao/la:
05 jun 2024, 19:24
nadam se da pravilno tumacim, ovakva brza odluka za operaciju (pogotovo poznavajuci noletov odnos prema tome) mi nekako govori da u noletu jos ima zara i volje za najvece stvari. lako je moglo da ode i na drugu stranu i da bude sta mi sve to vise treba sada kada vec drzim sve rekorde.
Dobro je postupio sigurno. Najpametnije bi mu bilo da preskoči Wimbledon i sve posveti Olimpijadu, a mislim da će tako i biti. Ovo je ipak zadnji pokušaj. Meni je upitna njegova volja za tenisom poslije OI iskreno, biće mentalno istrošen u oba slučaja. Ako osvoji - kompletirao je tenis, ako ne osvoji - neće mu se igrati US Open. Objektivno, cijelu sezonu igra na neki horuk, on nije došao dovoljno spreman ni u Australiju ni u Francusku. Što i razumijem, nema više nijedan rekord da obori osim da uzme OI.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16615
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 05 jun 2024, 19:50

CAGarfia je napisao/la:
05 jun 2024, 19:44
GoatNo1 je napisao/la:
05 jun 2024, 19:24
nadam se da pravilno tumacim, ovakva brza odluka za operaciju (pogotovo poznavajuci noletov odnos prema tome) mi nekako govori da u noletu jos ima zara i volje za najvece stvari. lako je moglo da ode i na drugu stranu i da bude sta mi sve to vise treba sada kada vec drzim sve rekorde.
Dobro je postupio sigurno. Najpametnije bi mu bilo da preskoči Wimbledon i sve posveti Olimpijadu, a mislim da će tako i biti. Ovo je ipak zadnji pokušaj. Meni je upitna njegova volja za tenisom poslije OI iskreno, biće mentalno istrošen u oba slučaja. Ako osvoji - kompletirao je tenis, ako ne osvoji - neće mu se igrati US Open. Objektivno, cijelu sezonu igra na neki horuk, on nije došao dovoljno spreman ni u Australiju ni u Francusku. Što i razumijem, nema više nijedan rekord da obori osim da uzme OI.
sve je to moguće, ali ja nekako očekujem da igra australiju u januaru bez obzira na ishod olimpijade.

p.s. bilo bi baš cool da na olimpijadi ispadne u prvom kolu :D

Avatar
Mogli
Postovi: 1208
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 05 jun 2024, 19:59

Mogli je napisao/la:
05 jun 2024, 17:03
Hajde Mira izbaci dronfu.
:salut:

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1781
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Zaniolo » 05 jun 2024, 20:10

Ne moze se biti GOAT bez zlata. Zna to i Nolo.

GoatNo1
Postovi: 46
Pridružen/a: 22 feb 2024, 09:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la GoatNo1 » 05 jun 2024, 20:31

naprotiv ni jedan GOAT ni je imao zlato

lejver nope
borg kakvi
sampras jok
fed za malo
nole kao i ostali janjci

Avatar
Mogli
Postovi: 1208
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 05 jun 2024, 21:37

Zaniolo je napisao/la:
05 jun 2024, 20:10
Ne moze se biti GOAT bez zlata. Zna to i Nolo.
slika

slika
Bila bi postena razmjena da jednu da Novaxu u zamjenu za deset slemova. :salut:

Avatar
L-Train
Postovi: 18813
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la L-Train » 05 jun 2024, 22:19

Koliko se meceva sjecate sa OIa?,ja iskreno slabo kojeg.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1781
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Zaniolo » 05 jun 2024, 22:24

Mogli je napisao/la:
05 jun 2024, 21:37
Zaniolo je napisao/la:
05 jun 2024, 20:10
Ne moze se biti GOAT bez zlata. Zna to i Nolo.
slika

slika
Bila bi postena razmjena da jednu da Novaxu u zamjenu za deset slemova. :salut:
Andy je bolji igrac od Noloa. Statistika ponekad moze da zavara.

Zlatnu medalju samo najveci imaju. Svakako da je najbitniji parametar jer je moguce svake cetiri godine osvojiti. :salut:
L-Train je napisao/la:
05 jun 2024, 22:19
Koliko se meceva sjecate sa OIa?,ja iskreno slabo kojeg.
Koliko pratis tenis?

1. Nadal - Djokovic Peking 08'
2. Nadal - Gonzalez finale Peking 08'
3. Murray - Federer finale London 12'
4. DelPo - Djokovic Rio 16'
5. DelPo - Nadal Rio 16' - strasan mec
6. Zverev - Djokovic Tokyo 20'

To je ovako iz glave bez ikakvog guglanja.

Bila je i ona mala u Riu sto uze zlato, iz Kostarike, Portorika, tako nesto. :salut:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16615
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 06 jun 2024, 15:01

bodi123 je napisao/la:
04 jun 2024, 23:04
jestamaji je napisao/la:
04 jun 2024, 22:57
bodi123 je napisao/la:
04 jun 2024, 22:53
Meze, alkohola, zavalit se u petak i uživat, ne može ne bit spektakl
daj bože da bude prvi meč. hanuma pozvala još davno neke njoj bitne starije porodične prijatelje naveče .. elem neodgodivo

da je rafa bila bi dnevna sesija, ovako nisam siguran
Po nekom nepisanom pravilu morao bi biti prvi meč, tako su barem do sada radili, jer ovi što sutra igraju imaju dan manje odmora, pa im dadnu noćni
dobro je, igraju prvo alcaraz-sinner

https://www.rolandgarros.com/en-us/orde ... 2024-06-07

Avatar
Mogli
Postovi: 1208
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 06 jun 2024, 16:29

Zaniolo je napisao/la: -
L-Train je napisao/la: -
slika
:kafa:

Avatar
L-Train
Postovi: 18813
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la L-Train » 06 jun 2024, 17:17

Sa srecom,ne sumnjam u tebe :kafa:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1781
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Zaniolo » 06 jun 2024, 17:31

Mogli je napisao/la:
06 jun 2024, 16:29
Zaniolo je napisao/la: -
L-Train je napisao/la: -
slika
:kafa:
Gospodski. :salut:

Zbog ove uplate bih volio da Carlitos nalupa Gresnika.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.