Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
25
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
30
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
16%
nešto drugo ?
49
30%
 
Ukupno glasova: 166

Avatar
Beduin
Postovi: 16861
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 17 apr 2024, 17:56

kraljttbvb je napisao/la:
17 apr 2024, 17:22
Beduin je napisao/la:
17 apr 2024, 12:22
Narocito u Beogradu gdje cesto idem, vazda mi valja se ganjati po javnom parking koji je besplatan vikendom pa je jos veca borba za naci ga.
Evo sad opet rezervisao na Kalemegdanu i pise imaju parking, sad zovem kaze zena ima javni. 😂 pa znam ja sreco za javni i bez tebe.
Isto mi se desilo. Mada bih se zakleo da je pisalo da je parking uključen u cijenu apartmana.

Došao tamo, kaže lik trebaš još doplatiti 5 Eura po danu da koristiš moju garažu. Haj reko dobro, neću se sad šugati za 10-15 eura...
Tako sam znao izgoriti kad moram uplatiti rezervaciju gdje pise da imaju i privatno parking. Pa kad rezervisem i javim im se kazu mi da moram doplatiti parking. Nit otkazati rezervaciju pa da mi zadrze sredstva jer hajde znaj kako ferderaju, a ne mozes se ni raspravljati oko sitnice.
Sto Tuzlak kaze uvijek ima recenzija pa naglasis kako bi i drugi znali.


Gefufna - nije to samo za strogi centar, nego gdje god je prenaseljeno i oko trznih centara. Eno dole oko Galerije u Beogradu isto tako, Sarajevska ulica i sve okolo javni parking. Ali hajde, Boze moj.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Sheyi
Postovi: 12415
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sheyi » 11 maj 2024, 21:49

Planiramo s drustvom na dvije noci na Gardasee, sta je tamo toliko posebno da to jezero svi hvale i sta vrijedi obici gdje se smjestiti? :)

Avatar
Lakoste
Postovi: 7939
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Lakoste » 26 maj 2024, 20:59

Kolege, ima li kakvih ponuda za Hrv preko agencija na principu all-inclusive a da nije Morenia

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41401
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 maj 2024, 13:45

Lakoste je napisao/la:
26 maj 2024, 20:59
Kolege, ima li kakvih ponuda za Hrv preko agencija na principu all-inclusive a da nije Morenia
Ne treba ti agencija za to, kontaktiraj hotel direktno na mail ili telefon i rezerviši, izbjegneš i booking sa provizijom a i agenciju isto.

Što se tiče ponude, zavisi koja lokacija, da li tražiš sa aktinostim za djecu ili bez, imaš svega, Valamar ima dobru ponudu, tu direktno preko njih rezervišeš.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Wanderson
Postovi: 2754
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 27 maj 2024, 14:01

rio_Ferdy88 je napisao/la:
27 maj 2024, 13:45
Lakoste je napisao/la:
26 maj 2024, 20:59
Kolege, ima li kakvih ponuda za Hrv preko agencija na principu all-inclusive a da nije Morenia
Ne treba ti agencija za to, kontaktiraj hotel direktno na mail ili telefon i rezerviši, izbjegneš i booking sa provizijom a i agenciju isto.

Što se tiče ponude, zavisi koja lokacija, da li tražiš sa aktinostim za djecu ili bez, imaš svega, Valamar ima dobru ponudu, tu direktno preko njih rezervišeš.
Ja sam rezerviso u Valamaru 3000 eura 5 noci nas troje i dijete.
Gledo sam dosta ponuda i mogu reci slaba ponuda totalno u Hrv sto se tice all inclusive ponude.

Avatar
Shategabri
Postovi: 15020
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Shategabri » 27 maj 2024, 14:18

Wanderson je napisao/la:
27 maj 2024, 14:01
rio_Ferdy88 je napisao/la:
27 maj 2024, 13:45
Lakoste je napisao/la:
26 maj 2024, 20:59
Kolege, ima li kakvih ponuda za Hrv preko agencija na principu all-inclusive a da nije Morenia
Ne treba ti agencija za to, kontaktiraj hotel direktno na mail ili telefon i rezerviši, izbjegneš i booking sa provizijom a i agenciju isto.

Što se tiče ponude, zavisi koja lokacija, da li tražiš sa aktinostim za djecu ili bez, imaš svega, Valamar ima dobru ponudu, tu direktno preko njih rezervišeš.
Ja sam rezerviso u Valamaru 3000 eura 5 noci nas troje i dijete.
Gledo sam dosta ponuda i mogu reci slaba ponuda totalno u Hrv sto se tice all inclusive ponude.
Valamar Dubrovnik beton bio što se tiče klope.
Al su i cijene mašala.
Mada je generalno otišlo u pm s cijenama Jadran, Hrvatska pogotovo.
Koševo Zapad

Wanderson
Postovi: 2754
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 27 maj 2024, 14:50

Sheyi je napisao/la:
11 maj 2024, 21:49
Planiramo s drustvom na dvije noci na Gardasee, sta je tamo toliko posebno da to jezero svi hvale i sta vrijedi obici gdje se smjestiti? :)
Lago di Garda je bajka gdje god odes bit ce ti vrhunski, meni je naljepse bilo u Limone sul Gardi, a obisao sam skoro sve jos bi ti izdvojio Rivu, Malcesine i Sirmione.

Izguglaj malo Garda je kao more i zavisi sve sta zelite.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12415
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sheyi » 15 jun 2024, 19:50

Kakva je plaza u Crikvenicama, je li plitko more, ne da mi se ici pjeske 500 metara da bi zaplivao :D

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1646
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bavariapivo » 22 jun 2024, 23:25

Istanbul za dva-tri dana, šta preporučujete, vi koji ste bili. Hotel je u starom gradu, ako sam dobro skontao (Fatih). Nas će biti četvero. Početak desetog mjeseca.

Izlasci, hrana, šta vidjeti a da nije previše turista, imal gdje mahala sa našim ljudima, ili gdje ih ima puno itd

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41401
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 jun 2024, 23:31

bavariapivo je napisao/la:
22 jun 2024, 23:25
Istanbul za dva-tri dana, šta preporučujete, vi koji ste bili. Hotel je u starom gradu, ako sam dobro skontao (Fatih). Nas će biti četvero. Početak desetog mjeseca.

Izlasci, hrana, šta vidjeti a da nije previše turista, imal gdje mahala sa našim ljudima, ili gdje ih ima puno itd
Dva tri dana ti nece biti dovoljno za Istanbul, al ako nista fokusiraj se na taj dio, tu ti je Aja Sofia, Plava dzamija, Kapali carsija a nije daleko ni mostom prosetati do Galata kule, to gledaj nekad pred zalazak sunca da uhvatis na mostu ili gore na kuli. Za drugi put ostavis azijski dio, Kadikoy, Moda ulicu, pa i Ortakoy i Camilicu pa i Dolmabahce, to ti treba barem pola dana.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

samoposmatram
Postovi: 5458
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la samoposmatram » 22 jun 2024, 23:36

Sheyi je napisao/la:
15 jun 2024, 19:50
Kakva je plaza u Crikvenicama, je li plitko more, ne da mi se ici pjeske 500 metara da bi zaplivao :D
U Crikvenici su plaze ostrog kamena na gradskoj, ali je brzo duboka voda. Na Crnom molu ima pjeska, ali je mutna voda, i ulaz se placa. Kanalizacija se pusta u more. Cjevi su stari ko Jugoslavija. Impetigo fasuju redovno. Ako imas tinejdzere 15 + godina imat ces idealan odmor. Nocni zivot je vise nego solidan za omladinu. Za kupanje bi isao u manja mesta Selce, Dramalj.

nmkdak1ng
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 avg 2023, 09:58
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la nmkdak1ng » 29 jun 2024, 01:54

Pozdrav društvo, da li je neko u skorije vrijeme putovao iz BiH do Njemačke, kakve su cijene goriva od Hrv do Njem (otprilike, ukoliko se neko sjeća), gdje je najbolje dosipati, koliko otpr im je trebalo goriva(znam da varira od auta, do auta), kakva je cijena Hrv putarina od Gradiške do Macelja, gdje je najbolje kupovati vinjete za Slo i AT, kakva je procedura kupovine tunela na A9 Pyhrn Gleinalm(povratna). Znam da je puno pitanja ali prvi puta idem samostalno pa da otprilike znam šta me očekuje..

Avatar
GefufnaII
Postovi: 328
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la GefufnaII » 29 jun 2024, 07:29

nmkdak1ng je napisao/la:
29 jun 2024, 01:54
Pozdrav društvo, da li je neko u skorije vrijeme putovao iz BiH do Njemačke, kakve su cijene goriva od Hrv do Njem (otprilike, ukoliko se neko sjeća), gdje je najbolje dosipati, koliko otpr im je trebalo goriva(znam da varira od auta, do auta), kakva je cijena Hrv putarina od Gradiške do Macelja, gdje je najbolje kupovati vinjete za Slo i AT, kakva je procedura kupovine tunela na A9 Pyhrn Gleinalm(povratna). Znam da je puno pitanja ali prvi puta idem samostalno pa da otprilike znam šta me očekuje..
https://www.viamichelin.com/

Ukucaj gdje zelis ici i izbacit ce ti pregled svih troskova (gorivo, putarina, vinjete) za navedeno putovanje.

Npr., od Sarajevo do Minhena ti treba cca 100€ goriva i 50€ za vinjete, putarine i tunele. To je u jednom smjeru, znaci cca 600 KM za otici i vratiti se. Naravno, zavisi sta i kako vozis, i gdje sipas. Na autoputu ti je gorivo skuplje 30-40%, pa ako ti igra veliku ulogu, onda sidjes na autoputa 2-3km, naspijes negdje i vratis se.

Slo i Aus vignjete i tunel mozes kupiti online.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
delko
Postovi: 3586
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 29 jun 2024, 10:06

nmkdak1ng je napisao/la:
29 jun 2024, 01:54
Pozdrav društvo, da li je neko u skorije vrijeme putovao iz BiH do Njemačke, kakve su cijene goriva od Hrv do Njem (otprilike, ukoliko se neko sjeća), gdje je najbolje dosipati, koliko otpr im je trebalo goriva(znam da varira od auta, do auta), kakva je cijena Hrv putarina od Gradiške do Macelja, gdje je najbolje kupovati vinjete za Slo i AT, kakva je procedura kupovine tunela na A9 Pyhrn Gleinalm(povratna). Znam da je puno pitanja ali prvi puta idem samostalno pa da otprilike znam šta me očekuje..

Od Gradiske do Macelja te ispadne putarina u Hrvatskoj nekih 10-15 evra i najbolje ti je da sipas u Hrvatskoj pun pa poslije da dosipas negdje, jer je poslije Hrvatske sve za nijansu skuplje. Izbjegavaj sipanje goriva direktno na autoputu (posebno u Austriji) jer su cijene astronomske. Ako vec moras da dosipas onda se spusti u neko mjesto i tu sipaj. Sto se tice vinjeta najbolje ti je kupi sve odmah online i ne moras kasnije da se zaustavljas i cimas po putu. Ispunis tu podatke o vozilu datum od kojeg zelis da ti vrijedi vinjeta (obrati paznju na datum tipa ako kreces pred ponoc ili ces stici u Austriju/Sloveniju a da je zapoceo novi dan itd.) i kasnije nemas maltretiranja po cesti.

Slovenski DARS https://evinjeta.dars.si/hr/o-e-vinjeti
Austrijski ASFINAG https://shop.asfinag.at/
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Wanderson
Postovi: 2754
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 29 jun 2024, 10:53

nmkdak1ng je napisao/la:
29 jun 2024, 01:54
Pozdrav društvo, da li je neko u skorije vrijeme putovao iz BiH do Njemačke, kakve su cijene goriva od Hrv do Njem (otprilike, ukoliko se neko sjeća), gdje je najbolje dosipati, koliko otpr im je trebalo goriva(znam da varira od auta, do auta), kakva je cijena Hrv putarina od Gradiške do Macelja, gdje je najbolje kupovati vinjete za Slo i AT, kakva je procedura kupovine tunela na A9 Pyhrn Gleinalm(povratna). Znam da je puno pitanja ali prvi puta idem samostalno pa da otprilike znam šta me očekuje..
Od Okucana do Macelja imas 8 eura kroz Hrv, u Sloveniji vinjeta 16e najbolje uzeti online jer ti na granici zna biti red pa se ceka i izdangubi, Austrijsku mozes kupiti u Slo na benzinskoj ili isto online postavio ti je linkove neko prije. Gorivo ako neces na autoputu sipati siđi kod Graza, Seiersberg shopping manje od 1 kilometar ti je benz. pumpa tako da ni tu ne dangubis. Tunele placas kao putarine u Hrv i kod nas. Meni do Dortmunda ode oko 230 eura u jednom pravcu, a idem tom linijom Macelj, Sentilj, Passau, Frankfurt, Dortmund.
U Hrv su ti cijene malo jace nego kod nas, s tim da ti je bolje gorivo tako kad uzmes potrosnju ispadne jeftinije, u Slo ti je oko 1,60e pa gore, kod Njemaca ti se cijena promijeni vise puta u danu, zna varirati i 20 centi pa na sta naletis.

nmkdak1ng
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 avg 2023, 09:58
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la nmkdak1ng » 29 jun 2024, 18:40

Hvala puno, još samo jedno pitanje da li ima kartica neka za internet za EU da se uzme u Hr? Lp

Avatar
PikachuSA
Postovi: 611
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la PikachuSA » 29 jun 2024, 18:57

nmkdak1ng je napisao/la:
29 jun 2024, 18:40
Hvala puno, još samo jedno pitanje da li ima kartica neka za internet za EU da se uzme u Hr? Lp
Najbolje bi ti bilo da izguglaš ponudu i vidiš šta ti najviše odgovara. Ako ćeš ostati nešto duže, mislim da ti je najbolje rješenje uzeti karticu u Njemačkoj. Iako u EU nema roaminga, znatno manju količinu neta možeš koristiti van države u kojoj si kupio karticu. Primjer:
https://www.lidl-connect.at/produkt/tarif-l/
Iako dobiješ 50 GB neta, van Austrije možeš koristiti 10-ak.
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Wanderson
Postovi: 2754
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 29 jun 2024, 19:04

nmkdak1ng je napisao/la:
29 jun 2024, 18:40
Hvala puno, još samo jedno pitanje da li ima kartica neka za internet za EU da se uzme u Hr? Lp
Uzmi A1 obicnu karticu i naglasi da ti treba za net u EU, da ti ne uvale tourist kartice koje mogu samo u Hr.

Skini A1 aplikaciju tamo imas sve automatski te loguje u nju i tamo mozes kupovati internet pakete, nadopunjavati itd.

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1646
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bavariapivo » 30 jun 2024, 11:36

PikachuSA je napisao/la:
29 jun 2024, 18:57
nmkdak1ng je napisao/la:
29 jun 2024, 18:40
Hvala puno, još samo jedno pitanje da li ima kartica neka za internet za EU da se uzme u Hr? Lp
Najbolje bi ti bilo da izguglaš ponudu i vidiš šta ti najviše odgovara. Ako ćeš ostati nešto duže, mislim da ti je najbolje rješenje uzeti karticu u Njemačkoj. Iako u EU nema roaminga, znatno manju količinu neta možeš koristiti van države u kojoj si kupio karticu. Primjer:
https://www.lidl-connect.at/produkt/tarif-l/
Iako dobiješ 50 GB neta, van Austrije možeš koristiti 10-ak.
Ja koliko znam, za tu karticu trebaš imati rezidenciju u Austriji.

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1646
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bavariapivo » 30 jun 2024, 11:40

nmkdak1ng je napisao/la:
29 jun 2024, 01:54
Pozdrav društvo, da li je neko u skorije vrijeme putovao iz BiH do Njemačke, kakve su cijene goriva od Hrv do Njem (otprilike, ukoliko se neko sjeća), gdje je najbolje dosipati, koliko otpr im je trebalo goriva(znam da varira od auta, do auta), kakva je cijena Hrv putarina od Gradiške do Macelja, gdje je najbolje kupovati vinjete za Slo i AT, kakva je procedura kupovine tunela na A9 Pyhrn Gleinalm(povratna). Znam da je puno pitanja ali prvi puta idem samostalno pa da otprilike znam šta me očekuje..
Toči u HR, najbolje na zadnjoj crpki, Gradna Sjever.
Vinjete, najpametnije online, to je već pisano ovdje. A za tunele možeš isto kupiti online, www.asfinag.at provjeri tamo.

A za donatočiti, isto već rečeno siđi negdje u Austriji sa autoputa i toči tu, najpametnije negdje blizu granice sa njemačkom.

Sretan put

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: samoposmatram i 11 gostiju.