2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Odgovori
gnkdinamo
Postovi: 68
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la gnkdinamo » 12 jun 2024, 21:26

HNK Brotnjo-NK Travnik 2-0
FK Radnički-FK Famos 0-1

valjda će sad biti više zanimanje forumaša ;)

nizeligaskinogomet
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 apr 2024, 21:15
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la nizeligaskinogomet » 12 jun 2024, 22:24

Famos je najvise razocarao u prvoj utakmici s obzirom da su ih svi hvalili, a ispalo je da ne mogu ni nadigrat ni pobjedit ekipu koja je jedva dohvatila doigravanje. Iako je Travnik imao dosta sansi izgleda da su imali kvalitetno domaćinsko suđenje tako da će u Čitluku biti napeto iako se Travnik cini za nijansu kvalitetniji

Rudarenje
Postovi: 23
Pridružen/a: 06 nov 2022, 00:10
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la Rudarenje » 12 jun 2024, 22:41

nizeligaskinogomet je napisao/la:
12 jun 2024, 22:24
Famos je najvise razocarao u prvoj utakmici s obzirom da su ih svi hvalili, a ispalo je da ne mogu ni nadigrat ni pobjedit ekipu koja je jedva dohvatila doigravanje. Iako je Travnik imao dosta sansi izgleda da su imali kvalitetno domaćinsko suđenje tako da će u Čitluku biti napeto iako se Travnik cini za nijansu kvalitetniji
Ljudi nemaju uslova na svom stadionu da igraju Federalnu ligu, bolje im je neka ostanu tamo gdje jesu. Radnički ima finansijskih problema, a ako im i izmakne ove godine ulazak, vjerovatno će opet dogodine biti jedini kandidat za ulazak u viši rang.
Travnik uistinu zaslužuje da igra Federalnu, imenom i renomeno a mislim da sad imaju i kvalitet. Što se tiče Brotnja, red bi bio da Hercegovina ima jednu ekipu u federalci. Uglavnom šteta što je žrijeb spojio Travnik i Brotnjo.

Avatar
NKMramor
Postovi: 4143
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la NKMramor » 13 jun 2024, 00:28

HNK Brotnjo-NK Travnik 2-0
FK Radnički-FK Famos 3-0
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
Bistrik
Postovi: 1493
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la Bistrik » 13 jun 2024, 10:40

Rudarenje je napisao/la:
12 jun 2024, 22:41
nizeligaskinogomet je napisao/la:
12 jun 2024, 22:24
Famos je najvise razocarao u prvoj utakmici s obzirom da su ih svi hvalili, a ispalo je da ne mogu ni nadigrat ni pobjedit ekipu koja je jedva dohvatila doigravanje. Iako je Travnik imao dosta sansi izgleda da su imali kvalitetno domaćinsko suđenje tako da će u Čitluku biti napeto iako se Travnik cini za nijansu kvalitetniji
Ljudi nemaju uslova na svom stadionu da igraju Federalnu ligu, bolje im je neka ostanu tamo gdje jesu. Radnički ima finansijskih problema, a ako im i izmakne ove godine ulazak, vjerovatno će opet dogodine biti jedini kandidat za ulazak u viši rang.
Travnik uistinu zaslužuje da igra Federalnu, imenom i renomeno a mislim da sad imaju i kvalitet. Što se tiče Brotnja, red bi bio da Hercegovina ima jednu ekipu u federalci. Uglavnom šteta što je žrijeb spojio Travnik i Brotnjo.
Hercegovina ima jednu ekipu u federaciji, Tomislav.

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1074
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la slogauskoplje » 13 jun 2024, 13:05

Posljednjih pet sezona, četiri prvaka Prve lige FBiH su bila s područja južne skupine Druge lige i sva četiri i dalje igraju u PL. 6/12 klubova iz PL su sa Juga + Tomislav kao stabilan klub zadnje dvije sezone u Prvoj ligi. I opet se ove godine Brotnjo odlučilo za napad na Prvu ligu, a Kruševo već najavljuje za sljedeću.

Nakon prve utakmice u Travniku vjerujem da Brotnjo uz 50-50 suđenje može pobjediti i ostvariti plasman u Prvu ligu. Realno Igman i GOŠK teško da uspiju opstati u Ligi 12 i eto za godinu dana potencijalno 5/16 s juga u Prvoj ligi.
Sloga Uskoplje

Rudarenje
Postovi: 23
Pridružen/a: 06 nov 2022, 00:10
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la Rudarenje » 13 jun 2024, 19:43

Bistrik je napisao/la:
13 jun 2024, 10:40
Rudarenje je napisao/la:
12 jun 2024, 22:41
nizeligaskinogomet je napisao/la:
12 jun 2024, 22:24
Famos je najvise razocarao u prvoj utakmici s obzirom da su ih svi hvalili, a ispalo je da ne mogu ni nadigrat ni pobjedit ekipu koja je jedva dohvatila doigravanje. Iako je Travnik imao dosta sansi izgleda da su imali kvalitetno domaćinsko suđenje tako da će u Čitluku biti napeto iako se Travnik cini za nijansu kvalitetniji
Ljudi nemaju uslova na svom stadionu da igraju Federalnu ligu, bolje im je neka ostanu tamo gdje jesu. Radnički ima finansijskih problema, a ako im i izmakne ove godine ulazak, vjerovatno će opet dogodine biti jedini kandidat za ulazak u viši rang.
Travnik uistinu zaslužuje da igra Federalnu, imenom i renomeno a mislim da sad imaju i kvalitet. Što se tiče Brotnja, red bi bio da Hercegovina ima jednu ekipu u federalci. Uglavnom šteta što je žrijeb spojio Travnik i Brotnjo.
Hercegovina ima jednu ekipu u federaciji, Tomislav.
Znao sam da će neko to napisati :D Duvno i Livno su više i nego Bosna ili Hercegovina, ali nema veze. Nećemo sad u te raspsrave... :bih:

Rudarenje
Postovi: 23
Pridružen/a: 06 nov 2022, 00:10
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la Rudarenje » 13 jun 2024, 19:47

slogauskoplje je napisao/la:
13 jun 2024, 13:05
Posljednjih pet sezona, četiri prvaka Prve lige FBiH su bila s područja južne skupine Druge lige i sva četiri i dalje igraju u PL. 6/12 klubova iz PL su sa Juga + Tomislav kao stabilan klub zadnje dvije sezone u Prvoj ligi. I opet se ove godine Brotnjo odlučilo za napad na Prvu ligu, a Kruševo već najavljuje za sljedeću.

Nakon prve utakmice u Travniku vjerujem da Brotnjo uz 50-50 suđenje može pobjediti i ostvariti plasman u Prvu ligu. Realno Igman i GOŠK teško da uspiju opstati u Ligi 12 i eto za godinu dana potencijalno 5/16 s juga u Prvoj ligi.
Šta je sa ljubušacima? Svake godine jurišaju na Federalnu pa na kraju ništa. Ulaže li iko ozbiljan u taj klub? Sjećam se još dok su imali više klubova u gradu Slogu i Bigeste (čini mi se da se tako zvala ekipa) uvijek su najave bile bombastične, na kraju kao i ove godine.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1493
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la Bistrik » 13 jun 2024, 22:30

Rudarenje je napisao/la:
13 jun 2024, 19:43
Bistrik je napisao/la:
13 jun 2024, 10:40
Rudarenje je napisao/la:
12 jun 2024, 22:41


Ljudi nemaju uslova na svom stadionu da igraju Federalnu ligu, bolje im je neka ostanu tamo gdje jesu. Radnički ima finansijskih problema, a ako im i izmakne ove godine ulazak, vjerovatno će opet dogodine biti jedini kandidat za ulazak u viši rang.
Travnik uistinu zaslužuje da igra Federalnu, imenom i renomeno a mislim da sad imaju i kvalitet. Što se tiče Brotnja, red bi bio da Hercegovina ima jednu ekipu u federalci. Uglavnom šteta što je žrijeb spojio Travnik i Brotnjo.
Hercegovina ima jednu ekipu u federaciji, Tomislav.
Znao sam da će neko to napisati :D Duvno i Livno su više i nego Bosna ili Hercegovina, ali nema veze. Nećemo sad u te raspsrave... :bih:
dobro, ali eto došli su tu iz druge lige jug gdje nastupaju samo Hercegovački klubovi.

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1074
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la slogauskoplje » 13 jun 2024, 22:54

Rudarenje je napisao/la:
13 jun 2024, 19:47
Šta je sa ljubušacima? Svake godine jurišaju na Federalnu pa na kraju ništa. Ulaže li iko ozbiljan u taj klub? Sjećam se još dok su imali više klubova u gradu Slogu i Bigeste (čini mi se da se tako zvala ekipa) uvijek su najave bile bombastične, na kraju kao i ove godine.
Tako je, Sloga i Bigeste. Ljubuški je zapravo Bigeste. Oni su najjači bili one godine kada nisu imali juniore i kadete pa nisu imali uvjete za Prvu ligu.
Bistrik je napisao/la:
13 jun 2024, 22:30

dobro, ali eto došli su tu iz druge lige jug gdje nastupaju samo Hercegovački klubovi.
E, ovo ipak nije točno. :P
Sloga Uskoplje

Avatar
hnkvisici
Postovi: 642
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la hnkvisici » 14 jun 2024, 00:52

Ljubuški odavno nema neke ambicije, ne vidim njih kao ozbiljnog konkurenta za Federaciju u skorije vrijeme. Mislim da su nakon onog debakla sa Slogom i gašenjem oba kluba malo došli pameti.

Ni Brotnjo ne vidim kao dovoljno zreo za viši rang, a ne znam imaju li i dovoljno jaku podršku Općine i sponzora da financijski budu konkurentni, jer treba im kompletna rekonstrukcija ekipe ako izbore ulazak.

Kruševo još uvijek nema uvjete, kako omladinske kategorije tako ni svoj stadion, upravljačku strukturu kluba… možda uspiju napraviti stabilan i održiv projekt i uđu u Federalnu, a možda se vrate u Županijsku kroz par godina. Obje opcije mi zvuče jednako vjerojatno.

Sve su mi to klubovi negdje između Druge i Prve lige, mislim da će planirana reorganizacija liga u idućih par sezona staviti većinu ovih klubova točno gdje pripadaju.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
Bistrik
Postovi: 1493
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la Bistrik » 14 jun 2024, 08:35

slogauskoplje je napisao/la:
13 jun 2024, 22:54
Rudarenje je napisao/la:
13 jun 2024, 19:47
Šta je sa ljubušacima? Svake godine jurišaju na Federalnu pa na kraju ništa. Ulaže li iko ozbiljan u taj klub? Sjećam se još dok su imali više klubova u gradu Slogu i Bigeste (čini mi se da se tako zvala ekipa) uvijek su najave bile bombastične, na kraju kao i ove godine.
Tako je, Sloga i Bigeste. Ljubuški je zapravo Bigeste. Oni su najjači bili one godine kada nisu imali juniore i kadete pa nisu imali uvjete za Prvu ligu.
Bistrik je napisao/la:
13 jun 2024, 22:30

dobro, ali eto došli su tu iz druge lige jug gdje nastupaju samo Hercegovački klubovi.
E, ovo ipak nije točno. :P
ko nije hercegovački klub? Troglav i Sloga?

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1074
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la slogauskoplje » 14 jun 2024, 13:56

Bistrik je napisao/la:
14 jun 2024, 08:35

ko nije hercegovački klub? Troglav i Sloga?
Bez ikakvog spora - Sloga. Ranije su ovu ligu igrali i Kupres i Drvar.

@hnkvisici

Zato sam i rekao da imamo šest klubova u PL. Teško je očekivati da imaš još par klubova za Prvu ligu, pogotovo nekih ranga Tomislava koji godinama nije želio u Prvu ligu, ali je ozbiljno radio i stvarno se primjeti da su odskočili.

Kruševo je najavilo da će imati juniore i kadete sljedeće sezone. To je najbitnije, ovo ostalo se sve da sredit. Nedavno sam tek saznao da nije ni blizu novi stadion u Kruševu, iako već dvije godine igraju Drugu ligu. Od sljedeće sezone su moguće i dvojne registracije, sve to može utjecati na lakši prelazak u viši rang.

Što se tiče reorganizacije natjecanja, spominjala se reorganizacija prije par sezona, bio je i neki prijedlog... Danas ne vidim dovoljno klubova koji bi to mogli igrati. Velika većina klubova će pasti rang ispod, a da se gotovo ništa neće promjeniti samo ćemo tada biti četvrtoligaši bez ambicija.
Sloga Uskoplje

gnkdinamo
Postovi: 68
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la gnkdinamo » 15 jun 2024, 12:20

VAŽNO OBAVJEŠTENJE !

Danas nam je priopćeno da ne možemo da prenosimo uživo utakmicu između HNK BROTNJO i NK TRAVNIKA jer navodno snimanje-prijenos uživo utakmice nije najavljeno ranije na vrijeme. Ne znam po kojem pravilniku Nogometnog Saveza Federacije BiH je to pravilo jer nikada do sada nije bilo ni primjenjivano. Nogometni savez Federacije BiH umjesto da bude u cilju da se sport popularizira kroz medije oni djeluju obrnuto od toga. Prva utakmica u Travniku koja se igrala nije bila javno prenošena uživo u 2024 godini kad je sva moguća tehnika dostupna, niti je snimak moguće naći na internetu te se postavlja pitanje što to Nogometni Savez Federacije BiH skriva od javnosti? Naša poruka Nogometnom Savezu Federacije BiH bila bi sljedeća: U koliko niste u stanju voditi ovaj savez bolje vam je da ga raspustite jer ste svojim ponašanjem samo pokazali nezainteresiranost u djelatnosti koju obavljate i za koju ste plaćeni.
Kao i obično, bez dlake na jeziku,

Ekipa kanala SPORT Hercegovina

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1074
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la slogauskoplje » 15 jun 2024, 15:58

Mislim da se doigravanje igra po Propozcijama Prve lige FBiH, a tamo lijepo piše:
Ukoliko se neka utakmica emitira u direktnom prenosu putem društvenih mreža, klub je
obavezan tražiti saglasnost TV kuće Arena Sport i Nogometnog saveza Federacije BiH. U
suprotnom klub snosi disciplinske posljedice.
Druga stvar je što NS FBiH treba uvesti kao obavezu da se sve utakmice prenose. Mogli su i sada izići u susret nogometnoj javnosti, ali oni su tu radi sebe ne radi klubova, igrača, navijača.
Sloga Uskoplje

gnkdinamo
Postovi: 68
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la gnkdinamo » 15 jun 2024, 16:04

bio je prijenos utakmice Famos-Radnički u srijedu na fb stranici Famosa :).

Avatar
hnkvisici
Postovi: 642
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Kontakt:

Re: 2. kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu FBiH - očekivanja

Post Postao/la hnkvisici » 16 jun 2024, 11:59

slogauskoplje je napisao/la:
14 jun 2024, 13:56
Bistrik je napisao/la:
14 jun 2024, 08:35

ko nije hercegovački klub? Troglav i Sloga?
Bez ikakvog spora - Sloga. Ranije su ovu ligu igrali i Kupres i Drvar.

@hnkvisici

Zato sam i rekao da imamo šest klubova u PL. Teško je očekivati da imaš još par klubova za Prvu ligu, pogotovo nekih ranga Tomislava koji godinama nije želio u Prvu ligu, ali je ozbiljno radio i stvarno se primjeti da su odskočili.

Kruševo je najavilo da će imati juniore i kadete sljedeće sezone. To je najbitnije, ovo ostalo se sve da sredit. Nedavno sam tek saznao da nije ni blizu novi stadion u Kruševu, iako već dvije godine igraju Drugu ligu. Od sljedeće sezone su moguće i dvojne registracije, sve to može utjecati na lakši prelazak u viši rang.

Što se tiče reorganizacije natjecanja, spominjala se reorganizacija prije par sezona, bio je i neki prijedlog... Danas ne vidim dovoljno klubova koji bi to mogli igrati. Velika većina klubova će pasti rang ispod, a da se gotovo ništa neće promjeniti samo ćemo tada biti četvrtoligaši bez ambicija.
Ako se ne varam dvojne registracije su samo za prva dva ranga, odnosno iz Premijer lige možeš slati igrače samo u Prvu, ne i u Drugu. Tako da drugoligašima ništa to neće pomoći u prelasku u viši rang.

Reorganizacija bi bila po meni pozitivan pomak, ako bude po modelu iz 2018. imati ćemo dvije Druge lige, jedinstvenu Prvu ligu sa 16 ili dvije po 12 klubova.
www.facebook.com/hnkvisici

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.