Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4374
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Ghuraba » 09 jun 2024, 23:23

Pet minuta odigras s dva napadaca i iz toga dobijes jedinu stopostotnu sansu u utakmici. Druga stvar je sto ti je drugi napadac bio klasicni stoper, koji se ne snalazi u ovakvim situacijama. Da je Tabakovic bio tu, zabio bi ono 100%. Neshvatljivo mi je da je sve isprobao osim njega, a momak je morao uci na poluvremenu (ako vec nije poceo). Opet kazem, defanzivno tu ima neke discipline i izgledamo skroz ok, ali nema sanse da izdrzis 90+ minuta cistog branjenja. Kad-tad ces dobiti gol, a onda s ovakvom igrom i formacijom neces moci uzvratiti.

Piric je odlicno branio, jedino jos da se prestane igrati s loptom kad je ima u nogama. Haman nije dobar s obje noge i onda nikako da se namjesti.

Ahmedhodzic mi je odigrao doktorsku utakmicu, osim onog fulanja na kraju utakmice, ali to ionako nije njegov zadatak. Katic i/ili Hadzikadunic ce biti sasvim dobri u paru s njim, a Kolasinac i Dedic ce drasticno unaprijediti ovu ekipu. Veceras je falio lijevi stoper gotovo koliko i lijevi bek. Bicakcic i Mujakic su bas lose izgledali.

Gigovic ima strasnu trku i kondiciju, najveci je dobitak iz ovih utakmica. Koliko me on pozitivno iznenadio, toliko je Tahirovic negativno. Ne moze se reci da je bio uzasan, ali nije to ono sto nama treba. Od njega treba da se gradi igra prema naprijed, a on se tu bas i nije pokazao. Ne vjerujem ni da ce Krunic donijeti neku promjenu. Saric je bio borben i sve je to ok, ali za pola sata koliko je Huseinbasic bio na terenu, pokazao je puno vise. Laganiji na nogama, okretniji i brze se oslobadja lopte, a i u defanzivi itekako zna ispratiti igraca. Potajno se nadam da ce Basic u veznom redu donijeti neku promjenu...

Ovaj sistem koji Sergej sa saradnicima forsira mi je uzasan, a bit ce uzasan i kad dodju Dedic i Kolasinac. Iz prostog razloga sto nemamo profil veznjaka koji se uklapaju u to, a pogotovo nemamo napadaca koji se uklapa u to. Sto prije odustane od toga, prije ce napraviti nesto, a sve vise mislim da se i u Ligi nacija planira braniti po 90 minuta...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62328
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Virtu4l » 09 jun 2024, 23:24

Igrao je Demirović sa Džekom pa ni to nije funkcionisalo.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DamirT
Postovi: 15791
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la DamirT » 09 jun 2024, 23:29

Virtu4l je napisao/la:
09 jun 2024, 23:24
Igrao je Demirović sa Džekom pa ni to nije funkcionisalo.
Kako nije? Koliko se sjecam, njih dvojica su unistili Francuze kad smo igrali 1-1 u Francuskoj. Da se nismo povukli nakon sto su dobili crveni, mozda bi ih cak i dobili.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Muumii
Postovi: 426
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Muumii » 09 jun 2024, 23:34

Golmani: Piric,Vasilj Oke je to,nikakva posebna klasa,ali ko bude u boljem položaju u klubu, boljoj formi treba da brani. Ako u medjuvremenu izleti ko novi, kao ovaj sto se spominje za las palmas,zašto da ne probati,pa i ovaj mali iz RBS kako se bude razvijao.

Stoperi,tu konačno imamo par igrača koji mogu izgurati zadatke koji budu pred njima,kičma odbrane se već zna,ali npr Muharemovic nema šta tražiti još uvijek blizu reprezentacije,a o bicakcicu ne treba ni pričati. Probati još neke momke,koji se dovode u vezu sa nama,npr Galesic,Marković,Hasic… Pozivati one koji budu u boljoj formi u svojim klubovima.

Desna strana Dedić,jusuf kao zamjena po meni nikad bolje nije bilo,ako iskoči još neko,obavezno jasica probati.
Lijeva strana Karic se čeka još uvijek,nadam se da će ostvariti dobar transfer i da ćemo riješiti tu lijevu stranu,ima Jusuf svakako da “krpi” tu stranu, a i Kolasinac,ali bi bilo dobro naći još jednoga,čisto da se ne mora experimentisati sa Mujakicem(iako nemam ništa protiv da bude 6. Stoper u zavisnosti od forme i izbora kluba) i sličnima na lijevoj strani nemaju šta raditi.

Sredina Gigovic dobitak svakako,tu računati još na krunica,hadziahmetovica,husejnbasica,Bašića,tahirovic čisto jer je mlad i u dobrom klubu,Varesanovic pratiti svakako kako će se karijera razvijati. Burnic nema šta tražiti u reprezentaciji,Šarić kao neki 6. Igrač na sredini Oke,opet sve zavisno od forme,ali nešto sto vjerujem da treba forsirati u zavisnosti od toga kakve će transfere napraviti je Bašić,Gigovic,husejnbasic/tahirovic.

Krila realno nemamo,a iskreno sam ljubitelj ove formacije 5-3-2 ili 5-4-1 ili 3-5-2 ili 3-6-1,sa dobrom organizacijom fino to može izgledati. Ali bajraktarevica,huskovica i ne znam ko ima još tu svakako pokušati pridobiti,da se poveća čisto baza igrača,kad može za Italiju igrati jedan folorunsho iz Verone,trebamo i mi isprobati sve moguće,ko zna kako će se pojedini igrači razvijati i šta će biti u budućnosti.

Sad napad,mene je Demirović oduševio stavom i ponašanjem na terenu u ovim utakmicama,jednostavno nikoga se ne boji,pravi je lider, trci,bori se,ostalo će doći. Tabakovic,je profil kojeg je uvijek dobro imati,svakako mu dati šansu. Eh sad dolazim do dijela gdje ću vjerovatno biti isprozivan,ja bi volio kao drugog napadača vidjeti bazdara,ako ima istine u ovome sto sam čuo,da ako predje u Lazio,da je sigurno nas.

Sve u svemu uprkos negativi koja je trenutno oko reprezentacije,na kraju bi ovo fino moglo izaći,već za kvalifikacije za svjetsko,a tek kvalifikacije za sljedeće EUro mislim da će biti jako lijepa priča za nas,ni Rim se nije izgradio preko noći.
Momcima i stručnom štabu treba dati podršku u svakom slučaju,mislim da se konačno radi u savezu i reprezentaciji kako treba.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2563
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la LegendKiller » 09 jun 2024, 23:35

Ne znam šta fakat ljudi očekuju, ali naši igrači uglavnom igraju 2. Bundesligu, ili su ispali u drugu Tursku. Imaš bukvalno jednog igrača koji igra u osrednjem klubu lige petice a to je Demirović, te jednog koji igra u prvaku ali osrednje lige Evrope a to je Gazibegović. Ostalo sve igra u klubovima sa kojima bi se npr Zrinjski bez problema mogao nositi da se sretnu negdje u Evropi.

Imam dva pitanja za koja nikako ne mogu naći odgovore. Koja je bila svrha pozvati nekoga ko igra Seriju C u repku? Poštujem mlad je dečko ali on igra seriju C pa valjda ta repka treba imati bar neki minimum kriterija, nismo nivo Andore da pozivamo u repku sve što šuta loptu van zemlje. Nije njemu 17 već 21 godina. Drugo pitanje odakle igrač pred zadnje ekipe Slovenske lige u repki?

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4995
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Bazinga12345 » 09 jun 2024, 23:36

Ako se ne varam, imamo 10 poraza u zadnjih 12 utakmica. Ovo nam je šesti vezani poraz. Treba nam pobjeda, kakva god, čak i igrači poput Ahmedhodžića su počeli da gube samopouzdanje u igri.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Espiritosanto
Postovi: 3198
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Espiritosanto » 09 jun 2024, 23:37

Bit će dosta promjena u septembru,bit će tu i Dedić,Kolašinac, Barišić,Karić ali osim Dzeke koji je na kraju karijere ništa prema naprijed.
Ako postoji i promil šanse za tog Baždara završiti ga i privoliti da igra za nas.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
Madal
Postovi: 3809
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Madal » 09 jun 2024, 23:37

LegendKiller je napisao/la:
09 jun 2024, 23:35
Ne znam šta fakat ljudi očekuju, ali naši igrači uglavnom igraju 2. Bundesligu
Ovo je najgore, nisi valjda citao, ljudima je izgleda cvajta top liga :mrgreen:
Zato i ocekuju puno vise.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62328
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Virtu4l » 09 jun 2024, 23:37

DamirT je napisao/la:
09 jun 2024, 23:29
Kako nije? Koliko se sjecam, njih dvojica su unistili Francuze kad smo igrali 1-1 u Francuskoj. Da se nismo povukli nakon sto su dobili crveni, mozda bi ih cak i dobili.
Island, Slovačka, Portugal, Lihtenštajn, Gruzija, itd.

Ne vidim kako Demirović može proigrati u ovoj formaciji, pa čak i u ovoj reprezentaciji. Mislim da je i za njega sve ovo frustrirajuće. Tri kontakta sa loptom po utakmici. Kad je igrao sam u napadu - nevidljiv, kad je igrao iza Džeke - isto nevidljiv. Šteta jer je odličan igrač.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Varg
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Varg » 09 jun 2024, 23:43

LegendKiller je napisao/la:
09 jun 2024, 23:35
Ne znam šta fakat ljudi očekuju, ali naši igrači uglavnom igraju 2. Bundesligu, ili su ispali u drugu Tursku. Imaš bukvalno jednog igrača koji igra u osrednjem klubu lige petice a to je Demirović, te jednog koji igra u prvaku ali osrednje lige Evrope a to je Gazibegović. Ostalo sve igra u klubovima sa kojima bi se npr Zrinjski bez problema mogao nositi da se sretnu negdje u Evropi.

Imam dva pitanja za koja nikako ne mogu naći odgovore. Koja je bila svrha pozvati nekoga ko igra Seriju C u repku? Poštujem mlad je dečko ali on igra seriju C pa valjda ta repka treba imati bar neki minimum kriterija, nismo nivo Andore da pozivamo u repku sve što šuta loptu van zemlje. Nije njemu 17 već 21 godina. Drugo pitanje odakle igrač pred zadnje ekipe Slovenske lige u repki?
orpavdano ocekujemo iste rezultate kao slovenija, albanija, rumunija, gruzija

jos jednom, slovenija:

slika
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
DamirT
Postovi: 15791
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la DamirT » 09 jun 2024, 23:43

Bazinga12345 je napisao/la:
09 jun 2024, 23:36
Ako se ne varam, imamo 10 poraza u zadnjih 12 utakmica. Ovo nam je šesti vezani poraz. Treba nam pobjeda, kakva god, čak i igrači poput Ahmedhodžića su počeli da gube samopouzdanje u igri.
Ove prijateljske su nas vise syebale, nego dobro donijele. Poraz manje vise, ali samopouzdanje jos vise srozano. Mogli su jednu utakmicu protiv Eng/Ita i jednu protiv repke nama slicnog ranga, pa cak i tipa Andore, da se igracima makar malo povrati samopouzdanje.

Kao sto kazes, sesti vezani poraz. Plus u septembru nek nam upisu jos 2, te protiv Njemacke. Dakle vjerovatno dolazimo do 9 vezanih poraza prije Madjarske kod kuce. Gdje eventualno mozemo traziti bodove je Madjarska kuci i mooozda Holandija zadnje kolo ako sve bude rijeseno.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

GG3
Postovi: 2871
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la GG3 » 09 jun 2024, 23:44

DamirT je napisao/la:
09 jun 2024, 23:43
Bazinga12345 je napisao/la:
09 jun 2024, 23:36
Ako se ne varam, imamo 10 poraza u zadnjih 12 utakmica. Ovo nam je šesti vezani poraz. Treba nam pobjeda, kakva god, čak i igrači poput Ahmedhodžića su počeli da gube samopouzdanje u igri.
Ove prijateljske su nas vise syebale, nego dobro donijele. Poraz manje vise, ali samopouzdanje jos vise srozano. Mogli su jednu utakmicu protiv Eng/Ita i jednu protiv repke nama slicnog ranga, pa cak i tipa Andore, da se igracima makar malo povrati samopouzdanje.

Kao sto kazes, sesti vezani poraz. Plus u septembru nek nam upisu jos 2, te protiv Njemacke. Dakle vjerovatno dolazimo do 9 vezanih poraza prije Madjarske kod kuce. Gdje eventualno mozemo traziti bodove je Madjarska kuci i mooozda Holandija zadnje kolo ako sve bude rijeseno.
Jbg ovaj SŠ tu nije mogao nista , utakmice vec bile dogovorene!

Trebalo bi pokusati prije Lige N. odigrati neku prijateljsku protiv neke slabe ekipe.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
DamirT
Postovi: 15791
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la DamirT » 09 jun 2024, 23:46

GG3 je napisao/la:
09 jun 2024, 23:44
DamirT je napisao/la:
09 jun 2024, 23:43
Bazinga12345 je napisao/la:
09 jun 2024, 23:36
Ako se ne varam, imamo 10 poraza u zadnjih 12 utakmica. Ovo nam je šesti vezani poraz. Treba nam pobjeda, kakva god, čak i igrači poput Ahmedhodžića su počeli da gube samopouzdanje u igri.
Ove prijateljske su nas vise syebale, nego dobro donijele. Poraz manje vise, ali samopouzdanje jos vise srozano. Mogli su jednu utakmicu protiv Eng/Ita i jednu protiv repke nama slicnog ranga, pa cak i tipa Andore, da se igracima makar malo povrati samopouzdanje.

Kao sto kazes, sesti vezani poraz. Plus u septembru nek nam upisu jos 2, te protiv Njemacke. Dakle vjerovatno dolazimo do 9 vezanih poraza prije Madjarske kod kuce. Gdje eventualno mozemo traziti bodove je Madjarska kuci i mooozda Holandija zadnje kolo ako sve bude rijeseno.
Jbg ovaj SŠ tu nije mogao nista , utakmice vec bile dogovorene!
To da, mada nisam ovdje ni mislio na njih. Svakako to savez ugovara. Ovo je i Vico mogao ocekivati, taman da nikad nije odgledao jednu utakmicu.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Beduin
Postovi: 16861
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Beduin » 09 jun 2024, 23:49

Jel ono rekose Karicu se papiri sredjuju pa zato nije dosao?
A sta je za Jasica? Na dugackom stapu ili je i on skoro pa nas?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Lavcina
Postovi: 517
Pridružen/a: 17 nov 2023, 16:19
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Lavcina » 09 jun 2024, 23:49

Al kako samo smjesno djeluju naši igraci u svakom aspektu fudbalskom. Trcanje, postavljanje, duel igra, utrcavanje, gradjenje, uklizivanje, sve je to kad gledaš na jednom bas losem, da ne kazem amaterskom nivou. Tromo, sporo, zakasnjelo, mlako, bezidejno.
Ne znam fakat gdje ostali crpite toliki optimizam, ali zivota mi, da su ovako djelovale i jos uvijek djeluju ekipe poput Andore, San Marina, Lihtenstajna i slični. Gdje sam im se nekad smijao, a vidi sad ovih naših isti kao oni.

Daj Bože opet kazem, da se to koliko-toliko dovede u red. Ali neizgleda obecavajuce.

Avatar
JayCatwright
Postovi: 3411
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la JayCatwright » 09 jun 2024, 23:52

Kanada uzme bod velesili Francuskoj u gostima, Island mlatne prvog favorita EURA Englesku u gostima, a nama uspjeh sto predjemo tri put centar u dvije utakmice :bow:

Avatar
delko
Postovi: 3586
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la delko » 09 jun 2024, 23:52

Niko ne spominje Vladana Danilovica, sa Nacionalom je usao u Prvu ligu Portugala i tamo je standardan clan. Mislim da bi on bio puno bolja opcija za vezni red od mnogih pozvanih.
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
DamirT
Postovi: 15791
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la DamirT » 09 jun 2024, 23:53

delko je napisao/la:
09 jun 2024, 23:52
Niko ne spominje Vladana Danilovica, sa Nacionalom je usao u Prvu ligu Portugala i tamo je standardan clan. Mislim da bi on bio puno bolja opcija za vezni red od mnogih pozvanih.
Evo Nodi se slomi spominjuci ga. Cak mislim da ni on ne bi bio lose rjesenje umjesto Sarica npr.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
zgembo89
Postovi: 5086
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la zgembo89 » 09 jun 2024, 23:53

Opet kazem nije mi jasno da Mujakic i Saric pocinju utakmicu a dosli sa rezervnog spiska ,a Huseinbasicu dajes pola sata koji je puno vise pokazao okretniji brzi ubrzavo je igru..Zatim Bicakcic Mujakic crkaju ,a Tabakovic na klupi brine me to sto strucni Tim nije odradio adekvatnu reakciju na prikazanu igru jer nemas sta izgubit il 1 0 ili 3 0

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2563
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la LegendKiller » 09 jun 2024, 23:55

Varg je napisao/la:
09 jun 2024, 23:43

orpavdano ocekujemo iste rezultate kao slovenija, albanija, rumunija, gruzija

jos jednom, slovenija:

slika
nemoj zezati, ovdje imaš 2-3 igrača iz druge lige, a nama više od pola repke druga liga. Maribor, Olimpija, Celje a nama nekakvo Radomlje. Dalje, Udineze, Panatenaikos, plus Jospi Iličić i Benjamin Šeško, koji su svemirski brod za sve naše igrače, a da ne govorim ko im je golman, zašto si taj dio izostavio.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: EdinjoBos, RosicVildan i 32 gosta.